החזרי מס לשכירים- המיליארדים שלנו בקופת האוצר

אופן חישוב מס הכנסה לשכירים

אופן חישוב מס הכנסה לעצמאים

רוצים לבצע החזר מס ישירות מול מס הכנסה? זאת הסחבת שתצטרכו לעבור

עקרונות בסיסיים בחישוב מס הכנסה

בדיקת החזר מס: כך תגלו מה מגיע לכם ממס הכנסה

The Marker

על אף שנושא החזרי המס משויך בעיקרו לעצמאיים ובעלי עסקים, בשנים האחרונות, יותר ויותר שכירים מבינים את הצורך והחשיבות בשירות זה, שעשוי לייצר להם רווח של עשרות ומאות אלפי שקלים. גורמים במשק מעריכים, כי 80% מהשכירים בישראל זכאים להחזרי מס אך רק כ- 13% מממשים בפועל את זכאותם. בנוסף, מרבית העובדים השכירים לא בוחנים לעומק את תלושי השכר שלהם וסומכים על המערכת שתבצע את כלל חישובי המס המדויקים בטרם הם מקבלים את השכר.

לינק לכתבה מלאה

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס?

גלובס

היכן מטפלים בהחזרי מסים במהירות? • אילו ערים מעכבות החזרי מס? • מתי כדי לבדוק האם מגיע לכם החזר מסים?

החזרי המס המגיעים לציבור עומדים על מיליארדי שקלים. אבל, רוב הציבור לא פונה לקבל את מה שמגיע לו. קיים חשש בהתעסקות ופניות למס הכנסה, לא ממש בצדק. מי שמתנהל נכון ושקוף מול מס הכנסה (והרוב הגדול מתנהל כך) לא צריך לחשוש. חבל לאב את מה שמגיע לכם . כך או אחרת, מסתבר שאלו שמבקשים החזר, מקבלים את הכסף תוך חודש עד מעל 4 חודשים – תלוי איפה מגישים.

לינק לכתבה מלאה

מדוע רשויות המס דורשות עשרות אלפי שקלים מאנשים שנפלו קרבן להונאת מיליונים?

מעריב

רואה חשבון הגיש במשך שנים, לכאורה, בקשות מסולפות להחזרי מס עבור אלפי אנשים. את מחיר התרמית, בהיקף של מיליונים, משלמים דווקא לקוחותיו, שלא ידעו דבר "קיבלתי דרישת תשלום יום לפני מועד התשלום האחרון, אז אפילו לא היה לי זמן להתמקח", אומר אליעזר לובלינר. “הקטע הוא שכל הסיפור הזה הוא בכלל לא משהו שקרה בגללי. כשישבתי מול חוקרת מס הכנסה, שאלתי אותה: 'איך לא שמתם לב שמגיעים אליכם סכומים כל כך גדולים במשך כל כך הרבה זמן ומכל כך הרבה עובדים?'"

לינק לכתבה מלאה

החזר מס: רגע לפני סוף 2019 – מגיע לכם כסף

מעריב

נותרו עוד כמה שעות לסוף השנה האזרחית, וגם לסוף שנת המס, וזו הזדמנות לקבל כסף שמגיע לכם בחזרה. החזר מס מס הכנסה – לעיתים גובה כספים ביתר, אשר ניתן לקבלם בחזרה. מס הכנסה לא פועל על מנת להחזיר את הכספים ובכדי לקבל בחזרה את הכסף המגיע, יש להגיש בקשה להחזר. במידה ומתברר שמגיע לאזרח החזר מס, רשויות המס יחזירו אותו ישר לחשבן הבנק שלך ואף ישלמו ריבית על סכומים אלו. להחזר מס זכאי כל אדם ששילם מס הכנסה ביתר במהלך השנה. סכום המס נבדק בסוף שנת המס ואז נבחן סך כל המס ששילם האדם בפועל לעומת המס שהאדם היה צריך לשלם.

לינק לכתבה מלאה

צור קשר

    FinCo מחויבים לתוצאות עבורך